Loading...

Renault logosunu değiştirecek.

Renault logosunu değiştirecek.

Volkswagen, Opel, Kia ve Peugeot derken sıra Renault’ya geldi. Logo değişimi furyasının son ayağında devreye girecek Renault, logosunu 2022 yılından itibaren değiştireceğini açıkladı. Aynı diğer markalarda olduğu gibi üç boyutlu logo tasarımına veda edecek olan Fransız üretici, hem elektrikli geleceğini hem de minimalist anlayışını yansıtacak bir logo ile karşımıza çıkacak.

Yukarıda da görebildiğiniz bu logo ilk olarak Renault 5 üzerinde tanıtıldı. Aracın konsept bir model oluşu sebebiyle logo üzerinde pek fazla durmamış olsak da Renault, bu tasarımın geleceğinde büyük bir yeri olacağını resmen açıkladı. Bu yıl içerisinde yeni Renault logosunu taşıyacak ilk model olarak tanıtılacak R5, 2022 yılından itibaren de sahiplerine ulaşacak.

Renault’nun tasarım patronu Gilles Vidal, bu tasarımın 2024 itibariyle tüm Renault modellerinde bulunacağının altını çiziyor. 1900’den beri pek çok kez logo değiştiren Fransız üretici, 1922 yılında dizayn edilen logosunu 2015 yılında bildiğimiz haline getirmişti. 2019 yılında bir kez daha “makyajlanan” bu logo, 2022 itibariyle tamamen aramızdan ayrılmış olacak. Vidal, bu tasarımın “daha ikonik, basit ve anlamlı” olduğunu vurguluyor.

Renault’nun Romanyalı kardeşi Dacia’nın da benzer bir değişimden geçeceğini belirtelim. İlk olarak Bigster konsepti üzerinde tanıtılan bu logo, o zamandan beri dikkatimizi çeken değişimlerden biriydi. Aynı basın bülteninde Dacia’nın tasarım değişimini de doğrulayan Renault, bu logoyu 2022 yılından itibaren kullanmaya başlayacak.

Kaynak : https://tr.motor1.com/news/493866/renault-2022-logo-planlari/